• info@parstebavina.com

  • شماره تماس :40-33259735-021

  • ساعت کاری :9 صبح تا 9 شب

لاغری موضعی با دستگاه

لاغری موضعی با دستگاه

لاغری موضعی با دستگاه

 

  

لاغری موضعی با دستگاه RF

در میان روش های لاغری با دستگاه ، استفاده از دستگاه RF کاربرد فراوانی داشته و باتوجه به نوع استفاده ی این دستگاه ، به عنوان لاغری موضعی ، به جرات می توان گفت لاغری موضعی با دستگاه RF یکی از سلام ترین ، کم خطر ترین و ارزان ترین روش های لاغری می باشد.جهت رزرو وقت قبلی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لاغری موضعی با دستگاه RF با کلینیک دکتر هنرور در تماس باشید.

آیا شما فکر میکنید هیکلی مناسب دارید ؟ یا شاید از جمله افرادی باشید که مداوم به فکر لاغری هستید ؟ یا شاید هم از چربی های پهلو و ناحیه شکم رنج می برید ؟
شاید هم بسیار از کمربندهای لاغری استفاده کرده اید یا از ژل های لاغری و…. باز هم به نتیجه نرسیده اید . هم اکنون قصد دارید لاغر شوید اما دنبال یک راه حل سریع و مطمئن هستید ولی نمی دانید چه راهی را انتخاب کنید . ما قصد داریم در ادامه این پست روشی های جدیدی از لاغری را برای شما معرفی کنیم که می تواند برای لاغری موضعی به شما کمک کند . برخی از افراد هستند که در طول زمان برای خود رژیم گرفتن ولی باز هم نتیجه ای ایده آل بدست نمی آورند .
روش لاغری موضعی با دستگاه RF به شما کمک می نماید تا شما بتوانید به بدنتان فرم دهید و همچنین بدنی متناسب داشته باشید می توان برای لاغری موضعی این روش ها را غبغب و درمان و رفع سلولیت هم بکار برد.


لاغری موضعی با دستگاه RF – کرایولیپولیز ( سرمادرمانی)


در لاغری موضعی با دستگاه RF کرایولیپولیز را می توانیم یک روش غیر تهاجمی بدانیم که برای از بین بردن چربی ها یک روش کارآمد است و همچنین برای لاغری موضعی از این روش ها استفاده می شود . عملکرد این روش ها بدین صورت است که ابتدا با سرد سازی سلول های چربی زیرجلدی، عمل لیپولیز، شکستن سلول های چربی تحریک می گردد اما باعث می شود تا بافت های مجاور و پوست هیچ آسیبی نبیند . برای کم کردن چربی ها در نواحی مشخص بدن از کرایولیپولیز استفاده می شود . از نظر تعداد جلسات به تعداد کم جلسات (۱-۳ جلسه) نیاز دارد .
البته فراموش نکنید که به هیچ گونه به برش و جراحی نیاز ندارد و همچنین احتیاجی به بیهوشی و بی حسی نیست که اینها همه جز مواردی هستند که مزایای این روش محسوب می شوند . بعد از اینکه فرد این روش را انجام داد به هیچ گونه استراحت یا مرخصی نیاز ندارد بلکه عوارض جانبی نیز نخواهد داشت . پس از جلسه درمان ، طی یک دوره دو تا چهار ماهه این چربی ها شکسته می شود و در نهایت موجب می شوند تا چربی ها از بین بروند و فرد کاملا طبیعی به نظر آید .


لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن و آر اف (RF – Cavitation)


لاغری موضعی با دستگاه RF از جمله روش های است که بسیار طرفدار دارد . روش لاغری موضعی با کویتیشن (کاویتاسیون) و آر اف را می توانیم یکی از روش های معروفی بدانیم که محبوبیت دارد . این محبوبیت به دلیل اهمیتی است که برای شکل ظاهری بدن خود قائل می شویم. در حدود ۲۰ سال قبل ، در گذشته، هر کسی که بفکر لاغر موضعی می افتاد تنها این روش را باید انتخاب می کرد ، یعنی فقط روش های تهاجمی مانند لیپوساکشن را باید برای خودشان در نظر می گرفتند .
اما برای اولین بار در دهه ی ۱۹۸۰ دستگاه کویتاسیون آر اف ارائه شد و موجب شد که بیماران دیگر از روش های جراحی زیبایی تهاجمی استفاده نکنند . پس دقت کنید که می تواند مسیر رسیدن فرد به شکل ظاهری مناسب را ورزش و رژیم غذایی سالم ، فراهم کند ، اما گاهی نیز مشاهده کرده ایم که افراد این روشها را استفاده می کنند اما به نتایج دلخواه خودشان نمی رسند . در این جا است که باید نام روش های درمانی غیرتهاجمی لاغری موضعی مثل کویتاسیون و آر اف را فراموش نکنیم و بدانیم می توانیم از آن ها استفاده نماییم .


دستگاه کویتیشن


اگر بخواهیم در مورد عملکرد لاغری موضعی با دستگاه RF صحبت کنیم باید بگوییم که در دستگاه کویتیشن ، در اطراف سلول های چربی در اثر برخورد نمودن امواج اولتراسوند (که نوعی امواج صوتی می باشند ) با فرکانس بسیار زیاد با مولکول های آب میان بافتی، حبابهای ریزی ایجاد می شود. که زمانی که این حباب ها با دیواره ی سلول های چربی برخورد می نمایند موجب می شود تا آنها بترکند و چربی ها بیرون بریزند .
می توانیم در لاغری موضعی با دستگاه RF این گونه این دستگاه را معرفی کنیم که زمانی که سلول های چربی شکسته می شود و و انحلال چربیهای به دام افتاده اتفاق می افتد موجب می شود این سلول ها از بین بروند .باید دقت کنید که نتیجه درمان با کویتیشن بصورت ماندگار و همیشگی می باشد زیرا تکثیر این سلولها غیر ممکن می باشد و تعدادی از سلولهای چربی از بین رفته است . پس در نهایت می توانیم بگوییم که بدون جراحی و همچنین با استفاده از روشی ایمن توانسته ایم که با کمک کویتیشن سلول های چربی را حذف نماییم . در این تکنیک قدرت بالایی وجود دارد که می توانید در هر جلسه با کاهش چشم گیر و ماندگار کاهش سایز روبرو شوید . تا ۳ ماه در بافت چربی ها اثر کویتیشن ادامه داشته است و به همین ترتیب بهتر خواهد شد .


آر اف (RF)


اگر بخواهیم در مورد عملکرد لاغری موضعی با دستگاه RF را توضیح دهیم باید بگوییم که لاغری موضعی با دستگاه RF همزمان با اینکه سلول های چربی را از بین می برد و با تاباندن امواج رادیوفرکونسی موجب می شود تا پوست همان ناحیه سفت شود و همچنین از شل شدن و افتادگی پوست بعد از اینکه چربی ها حذف شد جلوگیری می کند . با استفاده از انرژی کم رادیو فرکوئنسی این تکنولوژی نوین در پوست موجب می شود تا گرمای مناسبی تولید شود و اینجاس که بلافاصله شروع می کند به صاف شدن و همچنین سفت کردن پوست .
لاغری موضعی با دستگاه RF این توانایی را دارد که پوست صورت، گردن، بازو و شکم را آهسته آهسته و به صورت مؤثر سفت نماید به همین خاطر است که به این روش اتوی پوست و یا لیفتینگ بدون جراحی میگویند .
تکنولوژی ار اف در لاغری موضعی با دستگاه RF را می توانیم همچنین راهی مناسب برای درمان سلولیت در نظر گرفت و حتی این امکان وجود دارد که بتواند ناحیه باسن را نیز سفت کند . زیرا با گرم کردن مناسب و همچنین با استفاده نمودن از انرژی متمرکز، می تواند درمان را بدون درد البته همراه با سفت و صاف کردن پوست آغاز کند و شما می توانید پس از طی کردن اولین جلسه این تغییرات را مشاهده کنید . اگر بخواهید از نظر پزشکی نیز این موضوع را بررسی کنید باید بگوییم که ثابت شده می باشد که این درمان (آر اف ) می تواند انواع پوستها کلاژنها را بازسازی و سفت نماید . گزینه مناسب تر نسبت به جراحی این گزینه است تا بتوانید پوست خودتان را از علائم پیری حفظ کنید.
۱- اصولاً امواج رادیو فرکوئنسی ( Radiofrequenvcy waves ) چه امواجی هستند ؟
به زبان ساده این امواج طیفی از امواج الکترومغناطیس میباشند که برای عملکرد نیاز به گیرنده و فرستنده دارند( مثل امواج رادیو).
وقتی این امواج در بافت پوست رد و بدل شوند تولید گرما میکنند که از این اثر در جوانسازی پوست استفاده میشود.
۲- پدیده پیری پوست چگونه اتفاق میافتد ؟
قسمت میانی پوست که درم نام دارد مسوول استحکام و قوام پوست است.
این بخش از رشته هایی به نام کلاژن و الاستین تشکیل شده است.
با افزایش سن و عوامل دیگری مثل آفتاب و سیگار این رشته ها تغییر شکل میدهند
و در پوست کاهش مییابندکه نمود بیرونی آن ایجاد شلی پوست و چین وچروک در آن می باشد.
۳- مکانیسم عمل آر اف فرکشنال(Fractional RF) چیست ؟
این سیستم که گاهی به آن MFR مخفف microneedle fractional RF هم میگویند
به این صورت عمل میکند که سوزنهای بسیار ظریف وارد پوست میشود که بین آنها امواج رادیویی مبادله میشود
این مساله باعث ایجاد گرما در بخش درم پوست میشود که این گرما باعث ایجاد کلاژن جدید و اتقباض کلاژن های قدیمی میشود.
کلمه فرکشنال به معنی بخش و قسمت میباشد به این معنی که فقط بخشهایی از پوست حرارت میبیند و بخش عمده ای در معرض حرارت قرار نمیگیرد.
این مساله باعث میشود که عوارض آر اف فرکشنال کمتر شود.


۴- کاربردهای فراکشنال آر اف چیست ؟


مهمترین کاربرد فرکشنال آر اف در سفت کردن پوست (Skin Tightening) و درمان شلی پوست (Skin Laxity) است. در واقع آر اف این قابلیت را دارد که یک لیفتینگ بدون جراحی برای پوست ایجاد کند. این اثر به دو صورت ظاهر میشود یکی چند روز بعد از آر اف و یکی سه تا چهار هفته بعد که اثر دوم چندین سال دوام دارد. این اثر آر اف به قدری واضح است که میتوان از آن برای بالا بردن ابرو(brow lift) و درمان افتادگی پلک هم استفاده کرد (البته برای این کار لازم است که RF در مناطق خاص انجام شود).
یکی از کاربردهای مهم میکرونیدل آر اف سفت کردن غبغب و ناحیه فک میباشد. این اثر بخصوص در خانمها بسیار چشمگیر است به طوری که بعد از یک یا دو جلسه واضحاً از سفت شدن غبغب و ناحیه فک ابراز رضایت دارند. ارزش این کار وقتی مشخص میشود که این اثر را با لیزر لیپولیزر مقایسه نماییم. با توجه با اینکه لیزر لیپولیز عمل تهاجمی است و احتمال عوارض نیز وجود دارد، آراف به عنوان یک روش کاملاً غیر تهاجمی و بدون عارضه روش بسیار مناسبی است.
آر اف برای سفت کردن پوست گردن نیز عالی عمل میکند. با توجه به نازکی پوست گردن میتوان گفت که آراف برای سفت کردن پوست گردن رقیبی ندارد.
آر اف فرکشنال در درمان چروکهای پوستی اثر بسیار خوبی دارد. این مطلب برای چروکهای دور چشم(زیر چشم) بسیار واضح است. این اثر به حدی است که افرادی که آر اف انجام داده اند فقط بعد از یک ماه از درمان چروکهای دور چشم خود شگفت زده میشوند!
کاربرد بعدی در درمان ترشح بیش از حد چربی پوست (Excessive Sebum Secretion) و درمان منافذ باز پوستی(Enlarged Pores) است. در یک بررسی فقط کاهش حدود ۸۰-۷۰ درصد ترشح چربی صورت فقط بعد از یک جلسه آر اف مشاهده شده است (منبع). تنگ شدن منافذ پوستی معمولاً نسبی است ولی برای اکثر بیماران قابل قبول است.
کاربرد دیگر درمان جوش صورت (acne)فعال است.هنگام درمان جوش صورت امکان تشدید موقت آن پس از درمان وجود دارد.نکته جالب این است که خانمهای که بر اثر مشکلات هورمونی در سنین ۴۰-۳۰ سال هنوز جوش صورت دارند وقتی برای جوانسازی صورت آر اف انجام میدهند از کاهش جوشهای صورت بسیار ابراز رضایت میکنند.

 

rf1

 

یکی از کاربردها آر اف درمان اسکارهای آکنه(Acne Scar) است.آر اف به طور خاص در اسکارهای عمقی بسیار موثر است.این کاربرد در ترکیب با لیزر فرکشنال co2 اثر هم افزایی زیادی دارد. حسن RF این است که پس از آن نیاز به مراقبت کمتر بوده و فرد بلافاصله میتواند سر کار برود. درمان پوستهای سبزه با آر اف برخلاف لیزر مشکلی ایجاد نمیکند.
یکی از جالب ترین کاربردهای آر اف درمان تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل است. در بررسیهای انجام شده این اثر طولانی مدت است ولی براساس مکانیسم اثر شاید دایمی هم باشد.برای افرادی که از بوی بد عرق هم شکایت دارند این درمان مفید است.
این تکنولوژی در درمان ترکهای پوستی(striae ) نیز اثر فوق العاده ای دارد به طوری که شاید بتوان گفت بهترین روش درمان استریا آراف است. البته این اثر نسبی است به این معنی که ترکهای پوستی به طور کامل از بین نمیروند ولی وضوح کمتری پیدا میکنند ولی خطوطی که روی استریا وجود دارد کاملاً از بین میرود. نکته جالب در مورد آراف استریا این است که اکثر بیمارانی که برای درمان استریا آراف انجام میدهند از سفت شدن پوست همان ناحیه ابراز رضایت دارند. این اثر در ناحیه شکم، ران یا سینه ها برای بسیاری از افراد ایده آل است.
۵- انجام رادیوفرکونسی سوزنی برای چه افرادی ممنوع است ؟
افرادی که از باطری قلب ( پیس میکر ) و یا دفیبریلاتور قلب استفاده می نمایند .
ابتلای پوست منطقه درمان به بیماری التهابی شدید پوستی
مبتلایان به اختلال انعقادی و تاخیر در بند آمدن خون
مبتلایان به دیابت که قند خونشان کنترل نیست یا دچار عوارض ناشی از دیابت باشند
سابقه و استعداد ایجاد کلوئید یا گوشت اضافه
خانمهای باردار
ابتلا به فشار خون بالای درمان نشده
حساسیت به فلز طلای به کار رفته در سوزن های دستگاه


۶- مزایای این روش چیست ؟


مهمترین مزیت آر اف این است که انرژی دقیقاً به درم داده میشود. به همین دلیل به لایه سطحی پوست هیچ آسیبی نمیرسد و فقط پوست ۲۴-۴۸ ساعت ممکن است قرمز باشد. این مزیت همچنین باعث میشود که این عمل در افراد با پوست سبزه هم قابل انجام باشد و در فصول گرم سال هم قابل انجام باشد. بازگشت سریع به سر کار بدون استراحت نیز از مزایای آر اف است.


۷- مراحل انجام آر اف فرکشنال چگونه است ؟


بهتر است در روز درمان، خانمها با پوست تمیز و بدون آرایش، و آقایان با صورت اصلاح شده مراجعه نمایند .ناحیه درمان با کرم های بی حسی موضعی پوشانده خواهد شد . بعد از ۳۰-۲۰ دقیقه پوست محل درمان شسته شده و ضدعفونی خواهد شد. جلسه درمانی بسته به محل درمان حدود ۲۵-۱۰ دقیقه طول خواهد کشید.قبل از شروع درمان هر فردی یک سری مخصوص خریداری میکند. هرسری یا تیپ دستگاه برای جلوگیری از انتقال بیماری تنها جهت یک فرد قابل استفاده بوده و استفاده از آن جهت شخص دیگر(حتی نزدیکان) ممنوع است .بعد از درمان می توان با استفاده از کیسه یخ پوست را خنک و آرام نمود .استفاده از کرم ترمیم بعد از کیسه یخ به کاهش سریع تر التهاب پوست کمک میکند .


۸- مراقبت های بعد از درمان چگونه است ؟


مصرف ضد آفتاب بلافاصله بعد از درمان شروع می شود و مصرف منظم آن ضروری است .
شستشوی ملایم پوست در روز درمان مجاز است ولی از مصرف شوینده های قوی خودداری کنید.
در ۲۴ساعت اول بهتر است از استحمام ، سونا و استخر خودداری نمائید .
در صورتی که از کرم های شب ، ضد چروک ها ، لایه بردارها و کرم های لک بر استفاده میکنید بهتر است تا رفع التهاب پوست از مصرف آنها خودداری نمائید .
بهتر است به مدت یک هفته شبها از یک کرم ترمیم استفاده نمایید.


۹- از چه زمانی میتوانیم تغییرات درمانی را مشاهده کنیم ؟


مشاهده تغییرات درمانی بر اساس تغییرات کلاژن در پوست میباشد.
اولین تغییرات در کلاژن حدود ۳ هفته بعد از جلسه درمانی شروع می شود
و بعد از 3 ماه به حداکثر شدت خود می رسد ولی بعد از آن هم همچنان ادامه دارد.
بنابراین تغییرات اولیه ۳-۲ هفته بعد از درمان دیده میشود
ولی تغییرات اساسی ناشی از درمان در ماه سوم بعد از درمان به حداکثر میرسد ولی حتی بعد از آن نیز ادامه خواهد یافت .
بنابراین تغییرات اولیه ای که سریع بعد از آر اف پدیدار میشود
بدلیل انقباض الیاف کلاژن و تغییرات اصلی ولی تاخیری بدلیل تولید کلاژن جدید میباشد.


۱۰- تعداد جلسات درمانی و فواصل جلسات چقدر است ؟


تعداد جلسات بسته به هدف درمانی و شدت درگیری پوست متفاوت است.
برای جوانسازی و لیفتینگ پوست صورت بین ۳-۱ جلسه درمانی با فاصله یکماه توصیه میشود.
تکرار جلسات زودتر از 2 هفته توصیه نمی شود.
در صورت تمایل میتوان جلسات درمانی را هر 6 ماه یکبارتکرار کرد .


۱۱- آیا میتوان آر اف فرکشنال را با لیزر فرکشنال CO2 مقایسه کرد ؟


این دو تکنولوژی هر دو برای جوانسازی پوست به کار میروند که مکانیسم و اثرات متفاوتی دارند.
درصد بهبودی ناشی از فرکشنال رادیوفرکونسی در درمان شل شدگی و افتادگی پوست بیشتر از لیزر فرکشنال است
در مورداسکارهای آکنه ( جوش ) و اسکارهای جراحی و بخیه سطحی لیزر فرکشنال دی اکسیدکربنبیشتر بر سطح ضایعات موثر است وفرکشنال رادیوفرکونسی بر عمق ضایعات بیشتر موثر است.بنابراین ترکیب دو روش در درمان ضایعات بسیار موثر است.
برای فصول گرم سال و افرادی که پوست سبزه دارند RF بهتر است
برای افرادی که امکان استراحت بعد از درمان را ندارند و میخواهند سریع به سرکار برگردند RF بهتر است
در صورت امکان ترکیب این دو روش اثر فوق العاده ای در درمان مشاهده میشود.


۱۲- اثرات آر اف فرکشنال به طور خلاصه به شرح زیر میباشد :


تحریک تولید کلاژن در پوست و در نتیجه سفت کردن پوست
حذف یا کاهش خطوط پاکلاغی دورچشم یا خطوط دور دهان
حذف یا کاهش خطوط پیشانی یا اخم
کمک به جذب داروهای موضعی پوست
کاهش نمای چروک، لک های پوستی و آسیبهای ناشی از آفتاب
درمان اسکار آکنه و آبله مرغان
کاهش نمای اسکار و ترکهای پوستی(استریا)
کاهش نمای منافذ باز پوستی
کمک به روزاسه (قرمزی) و عروق ریز پوستی


۱۳- آیا این عمل در شیردهی قابل انجام است؟

بله. هیچ منعی برای انجام آر اف فرکشنال در دوران شیردهی وجود ندارد.

 

۱۴- آیا مصرف راکوتان( ایزوتره تینویین) همزمان با انجام آر اف سوزنی مشکلی ندارد؟


خیر. مصرف همزمان راکوتان برای انجام لیزر فرکشنال یا لیزرهای تخریبی دیگر ممنوع است
ولی در مورد آر اف فرکشنال مصرف همزمان راکوتان منعی ندارد فقط گاهی ترمیم را به تاخیر میاندازد.
جالب این است که آر اف فرکشنال در کاهش چربی صورت و درمان جوش فعال هم موثر است.

آدرس

آدرس :

تهران-ابتدای خیابان پیروزی- روبروی اداره بـرق-پـلاک 1089-سـاختمـان رهـام-طبـقه دوم

شماره تماس :

021-33259735-40

فکس:

021-33259741

آدرس ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مراقبت های پوست و مو

Clinicyar skin2

خدمات ما

28 آبان 1396 / Super User
12 ارديبهشت 1397 / Super User
12 ارديبهشت 1397 / Super User
07 دی 1396 / Super User

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای سایت کلینیک پارس در خبرنامه سایت عضو شوید .
ثبت